Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

ALEXANDER GRUP - samsari sau dealer OK de pe autovit?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
307 răspunsuri în acest subiect

#19
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.786
  • Înscris: 01.12.2007
Si ei si cei de langa ei aduc numai masini din FR.,cumparate la licitatie,la revanzare ei trec pe factura pretul de cumparare+2-300e,restul de bani intrand direct in buzunarul lor (exact asta fac absolut toti samsarii din ro. care dau factura),absolut toate masinile au km dati inapoi si sunt cosmetizate (titpic revanzatorilor)

#20
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 08.10.2004
foarte adevarat.

#21
ciprianmadalina

ciprianmadalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 88
  • Înscris: 03.05.2007
pfff....ce bine imi vine topicul asta . Maine eram decis sa ma duc sa imi iau o masina de la ei. Desi nici eu nu sunt nou in ale vanzarii cumpararii de auto , se pare ca eram sa imi iau mare teapa de la baietii astia.

#22
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.786
  • Înscris: 01.12.2007
Stai linistit,vand masini bune pe langa multi samsari,insa trebuie sa intelegem ca absolut toti revanzatorii fac exact la fel ca ei (poate chiar mai rau),nu exista revanzator cinstit.

Cine vrea masina nemanarita fie o cumpara de la reprezentanta cu garantie din bara in bara cel putin 12 luni (ideal din germania),fie direct de la proprietar care a cumparat-o cu 0km (insa si aici,in ro. te poti pacali),fie noua.

#23
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 675
  • Înscris: 21.06.2012

 aurelianpetcu, on 13th July 2011, 06:09, said:

Salut,

Am gasit o masina interesanta la ALEXANDER GRUP (http://alexandergrup.autovit.ro/). Dar pare ciudat ca am verificat si ei au obiect de activitate service reparatii auto :). Masina pare ceva mai ieftina decat nivelul de vanzare din Germania (de unde apare ca import).
Stiti ceva de acest dealer? ce le face masinilor.... pacaeste inseala, da cu ceara sa ia ochiul omului :?

Multumesc!

PS. eu am vazut la ei un Peugeot 207 outdoor, 2008, 65000Km, 6600Euro+taxa auto
http://www.autovit.r...-C19735413.html
pai nu asta cautati voi romanii?preturi mici si masini noi???ei se conformeaza cerintelor voastre.cui nu-i convine sa mearga sa isi ia masina noua.asa ca nu bateti campii cu comm proaste si pareri

#24
Gabriel862512

Gabriel862512

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 03.10.2012
Salut

Scuze ca invii un topic vechi, dar a mai avut cineva de a face cu acest dealer in afara de ce s-a postat ? Experiente ?

Mai mult ma intereseaza de starea masinilor, sa nu fie masluite, KM reali ii vezi usor nu-i problema.

#25
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 675
  • Înscris: 21.06.2012
Eu am cumparat masina de la alexander grup si sunt ok baietii. Pe langa asta OFERA SI GARANTIE MASINILOR.

Editat de C63AMG, 14 octombrie 2012 - 09:16.


#26
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 08.10.2004
ai avut probleme mari si ti-ai folosit garantia sa obtii ceva de la ei ? daca nu ..e doar teorie :)

#27
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 675
  • Înscris: 21.06.2012
AM GARANTIE SCRISA STAMPILATA SI SEMNATA . NU AM AVUT NEVOIE DE GARANTIE PANA ACUM PT CA MASINA E SUPER OK ;)

#28
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 08.10.2004
deci e doar teorie :)

#29
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.606
  • Înscris: 28.01.2008
Doar mie mi se pare ciudat ca userul C63AMG are doar 3 mesaje si toate sunt pe tema: "ce buni sunt cei de la alexander grup" ???

Editat de VladCatalin, 15 octombrie 2012 - 10:50.


#30
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 08.10.2004
lol. buna observatie :D

#31
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.786
  • Înscris: 01.12.2007
Ma uitam la ei pe site,sunt masini din 2009-2010 cu 60k km,nici nu se mai obosesc sa faca o carte service,in vestul tarii se vand masini din ac ani,tot aduse de afara cu 150-200k km,anumiti vanzatori trec in anunt si VIN-ul.

#32
el_mariachi

el_mariachi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 18.05.2007
si eu urmaresc site-ul lor, ofertele extrem de tentante si chiar foarte bune.

samsari toti sunt dar cat de gros le e obrazu??

cel putin acest anunt e exact ce vreau. http://alexandergrup...-C26009168.html

or a fost dauna totala pe undeva ori are minim 150k rulati inapoi. uzura cred ca isi spune cuvantul in 1-2 ani

Editat de el_mariachi, 28 octombrie 2012 - 19:53.


#33
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.786
  • Înscris: 01.12.2007
Km dati inapoi la greu,pierderea tva-ului pe drum si cam atat,nu se mai oboseste nimeni cu daune totale.

#34
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Intr-adevar, saptamana asta oferta este exceptionala: doua 320d din 2009, cu aprox. 70.000 km si un nivel de dotare mediu, la 11.500 euro si 12.300 euro. Un 520d/2009/70.000 km, bine dotat, 14.490 euro. Pentru doritori, tot din acelasi an, mai au si un Passat CC cu 60.000 km, culmea, considerabil mai scump decat 320-uri!

Ma intreb, cat de naiv poti fi?

Cat despre garantie, este excelent ca ar fi  "scrisa, stampilata si semnata" :). Ce acopera, probabil ca este o info. nesemnificativa.

#35
bx413

bx413

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 25.12.2012
salut am vazut un anunt pe autovit cu un BMW 318d 2009 am sunat am vorbi cu cel de acolo sa mi faca o idee cu ara mi a zi inpecabila a 2 zi m am dus sa o vad tinad cont ca sunt din galati  cand am ajuns surpriza  arata ca o adevarata epava tinand conta ca avea doar 69000 eu cred ca avea cel putin 300000  asa ca e teapa  curata cine vrea masina  de la ei .

#36
crisdc

crisdc

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 03.11.2011
Salut, daca vreti masini de afara mai bine renuntati.Caut sa cumpar o masina din oct. 2012 si nu am gasit nimic nici pana azi.Toate masinile de afara (cele din grupul wag) au km dati inapoi intre 150-200 k de km,iar in tara la noi ori km reali  lovite destul de bine.(reparate in service de cartier ca este mai ieftin fata de reprez.).Este foarte greu sa prinzi o masina buna.Bafta la cautat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate